Inštitút zdravého života
Povedieme vás k zdraviu


Pre veľký záujem sme opakovane zaradili dvojdňový kurz

"HLBŠIE DO VÝŽIVY"

ktorý môže byť primárne nadstavbovým kurzom pre absolventov vzdelávania Poradca pre výživu, poprípade pre nutričných terapeutov, ale sme presvedčení, že prináša veľa nových informácií aj pre ďalších špecialistov venujúcich sa zdraviu človeka ako celku - a hlavne zdraviu prirodzenému, dosiahnutému pomocou prírodných látok a nie pomocou výrobkov farmaceutického priemyslu.

ANOTÁCIA KURZU

Kurz vám priblíži naturopatiu a tradičnú čínsku medicínu a ich prístup k diagnostike, nástroje, ktoré pomáhajú hľadať príčinu jednotlivých chorôb a terapie, vďaka ktorým dokážu ľuďom navrátiť životnú vitalitu a zdravie. 

Ľudské telo je dokonalý stroj, ktorý v ideálnych podmienkach dokáže bezchybne fungovať a vlastnými silami napraviť každé narušenie rovnováhy. Čím viac sa však podmienky odchyľujú od ideálu, tým je väčšia šanca, že dôjde k poruche.

Naturopatia sa zameriava na navrátenie a dlhodobé udržanie vhodných podmienok, v ktorých sa dokáže ľudský organizmus prebudiť a využívať vlastnú liečivú schopnosť. K tomu využíva poznatky tradičného liečiteľstva spojené s najnovšími poznatkami z medicínskeho výskumu.

Čínska medicína má podobnú filozofiu a pracuje aj s obdobnými diagnostickými nástrojmi. Na kurze si predstavíme jej základné princípy a pojmy, ktorými sa dajú vysvetliť fyziologické procesy a účinky liečiv ako ich pozná moderná medicína. Špecifikum čínskej terapeutickej dietetiky je potenciál doplniť stravovacie odporúčania aj podľa konštitúcie človeka, povahy jeho problémov a termiky potravín.

Cieľom kurzu je ukázať prepojenosť medzi týmito dvoma prístupmi, ako napríklad prepojenie tradičných pojmov ying a yang s biológiou človeka.

V KURZE SA DOZVIETE

* základné princípy

* terapie, ktoré patria pod naturopatiu

* ako prebieha konzultácia - čo všetko sa berie do úvahy,

* diagnostika a testovanie

* hľadanie príčiny - pri hormonálnej nerovnováhe, ako podporiť funkciu

   pečene, stav mikroflóry, štítnu žľazu, nadobličky,

* prečo a kedy výživové doplnky

* kedy a ako používať bylinky a kvetinové esencie

* príklady z praxe 

 

Kurzom vás prevedú

jeho autorka a lektorka 

Adv.Dip. of Nut. & WHM. 

Evka Blaho

a

spoluautorka a lektorka

Bc. Karolína Hauerová

 ďalšie informácie nájdete tu


inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.